Przedmiotem naszej działalności jest projektowanie oraz montaż i serwis systemów ogrzewania nadmuchowego. Posiadana wiedza i praktyczne doświadczenie jest gwarancją profesjonalnego wykonania instalacji ogrzewania nadmuchowego. Stworzona przez nas oferta zawiera produkty renomowanych firm, takich jak Rheem , czy Hilux , które gwarantują wysoką jakość oraz długoletnie użytkowanie.

Firma Rheem, której produkty instalujemy, działa od ponad 85 lat i koncentruje się na produktach, które stawiają na komfort i niezawodność. Obecnie kadra inżynierska firmy koncentruje uwagę na tworzeniu nowego poziom komfortu, oferując zintegrowane produkty i nowe funkcje, które zapewniają całkowity komfort w domu. Współczesne produkty Rheem są bardziej przyjazne dla środowiska, energooszczędne, co ma bezpośrednie przełożenie na miesięczne rachunki za energię.


Zalety ogrzewania nadmuchowego

Ogrzewanie tradycyjne (grzejnikowe) lub podłogowe nie daje nam praktycznie żadnych możliwości uzdatniania powietrza wewnętrznego. Nadmuchowe systemy chłodząco-grzejące stawiają czoła dzisiejszym wyzwaniom związanym z nowoczesnym energooszczędnym budownictwem. Systemy nadmuchowe pozwalaja na przygotowanie powietrza o odpowiednich parametrach (temperatura, wilgotność, czystość). Osiągane jest to poprzez szereg procesów: grzanie, chłodzenie, filtracja, nawilżanie. Tak przygotowane powietrze wdmuchiwane jest systemem kanałów do pomieszczenia.
Jest to jeden system dający możliwość:

  • kontroli temperatury: w okresie zimowym (ogrzewanie) i letnim (klimatyzacja),
  • kontroli jakości powietrza poprzez nawilżanie, osuszanie, filtrowanie, jonizowanie,
  • rozprowadzania świeżego powietrza z rekuperatora lub ciepłego powietrza z kominka,
  • ograniczenia kosztów eksploatacji.Zalety ogrzewania nadmuchowego widoczne są zarówno w budynkach dużych jak i małych domkach jednorodzinnych. Stosowanie go skraca czas ogrzania budynku. Zmiana odczuwalnej temperatury wynosi do kilkunastu minut. Istnieje możliwość połączenia w jednym systemie kilku funkcji, takich jak filtrowanie, jonizowanie czy chłodzenie powietrza. Instalując tego typu ogrzewanie nie występuje potrzeba przeznaczania odpowiedniego pomieszczenia na składowanie opału oraz zamontowanie pieca. Można to zrobić w miejscu nie zagospodarowanym, np. na poddaszu. Instalacja pracuje cicho, nie emituje pyłów (które mogą być szkodliwe dla alergików). Sterowanie pieca następuje za pomocą termoregulatora umieszczanego najczęściej w centralnej części budynku.

Opis działania ogrzewania nadmuchowego

Podgrzewanie powietrza następuje w piecu, który jednocześnie wymusza jego ruch. Zanim jednak powietrze trafi do pieca musi przejść przez czerpnię (wewnętrzną lub zewnętrzną) i filtr włókninowy (jest to niezbędne urządzenie do właściwego działania instalacji). Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym, powracającym przez czerpnię wewnętrzną. Następnie powietrze ogrzewane jest w piecu i rozprowadzane przy pomocy instalacji kanałowej i wydmuchiwane do pomieszczeń. Instalacja kanałowa w każdym pomieszczeniu zakończona jest kratką nadmuchową, za pomocą której można regulować ilość dostarczanego powietrza. Przewody mogą być wykonane z blachy ocynkowanej, którą należy zaizolować wełną mineralną z płaszczem aluminiowym.

Na rynku dostępne są również kanały ze sztywnej płyty wykonanej z włókien szklanych połączonych żywicą termoutwardzalną pokrytą od strony zewnętrznej folią aluminiową zbrojoną siatką z włókna szklanego. Wewnątrz płyta pokryta jest woalem szklanym. Rozwiązanie to zmniejsza wagę kanałów a system działa ciszej. Kratki można montować w ścianie, suficie lub podłodze. Ewentualna nadwyżka powietrza usuwana jest poprzez wentylację budynku (mechaniczną lub grawitacyjną).